jiji hepsiciler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yemin ederim çok güleceksiniz kopucaksınız

yemin ederim çok güleceksiniz kopucaksınız Empty yemin ederim çok güleceksiniz kopucaksınız

Mesaj  Admin Paz Nis. 05, 2009 6:29 pm

Amerika'ya Oxford üniversitesine matematik tahsili için giden genç sömestri tatili için evine dönmüştü. Annesi, dört gözle beklediği çocuğu için en güzel hazırlıkları yapmıştı. Özellikle de, oğlunun tavuk sevdiğini bildiği için, nar gibi kızarmış iki de tavuk yapmıştı.
Çocuk eve girince büyük bir sevinçle karşıladılar ve anne oğlunun uzun yoldan geldiğini ve çok acıkmış olduğunu düşünerek hemen onları mutfağa aldı. Nar gibi kızarmış tavuklar ise masada, en tok adamın bile iştahını kabartacak şekilde ihtişamlı duruyordu. Baba oğluna sordu:
- Eee! Anlat bakalım oğlum üniversitede neler öğrendiniz?
- Baba, pek çok şey gördüğümüz söylenemez. Fakat bize 'mantık' diye bir konu öğrettiler. Harikulade bir şey! Bak baba, bu mantık sayesinde mesela masada üç tane tavuk olduğunu sana ispatlayabilirim.
Baba büyük bir hayret içerisinde:
-Yaa! Öylemi!.. Nasıl ispatlayacaksın?
- Bak baba, şu 1. tavuk şu ise 2. tavuk değil mi?
- Eveet?
- İşte 1, 2 daha 3 eder. O halde masada 3 tavuk vardır.
- Yaa! Öyle mi!..
Baba büyük paralar harcayarak, büyük umutlarla, büyük bir ülkenin en büyük üniversitesine gönderdiği oğlunun böyle saçma sapan şeyler öğrenerek dönmesine canı çok sıkılmıştır ve hanımına dönerek kızgın bir sesle:
- Bak hanım şu 1. tavuğu sadece sen yiyeceksin. 2.sini de ben yiyeceğim. 3.sünü de oğlumuz yesin

Geceyarısından çok sonraydı.Sokakta yürüyen adam iyice apallıyordu sarhoş olduğu heryerden belliydi.bir polis yaklaştı yardım etmek istedi
polis:
sizi evinize götüreyim nerde eviniz dedi.
sarhoş:
şu köşede diye geveleyip anahtar uzattı.
polis adamın koluna girdi ve yürüdüler.sonra eve vardılar ve adam kapıyı açtı ve odaları göstermeye başladı burası oturma odası banyo vb.enson yatakodasına geldiler adam yataktaki kadının gösterdi ve bu benim karım dedi
karısının yanında yatan adamıda gösterip
işte oda benim! dedi.

Temel bogazda tekneyle turist gezdiriyo bigun bi amerikaliyi aliyor basliyolar gezmeye..(sahildeki yer isimleri uydurma..) turist falanca sarayi goruyor 'bu ne kadar zamanda yapilmis diyor'
temelde:
5 yilda diye cevap veriyor...yazik bizde olsa 1 yil..
biraz sonra filan camiyi goruyo 'bu nekadar zamanda yapilmis' diye soruyor..
temelde:
'2 yil diye cevap veriyor.
turist:
yazik be bizde olsa 3 ay da biter diyor.
Temel uyuz oluyo duruma.. biraz sonra bi tarihi yapi daha goruyolar..gene soruyor turist..
temel:
2 ay diyor.
adam gene:
yazik be bizde olsa 1 haftada biter,diyor.
Temel iyice killaniyor.tam o sirada bogaz koprusunun altina geliyor.. adam yukariyi gostererek bu kopru ne kadar zamanda yapildi diyor..
Temel saskin saskin bakislarla kafayi kaldirip..
hangisi ? bumu? bu dun burda yoktu yaaa..

temel birgün avrupaya gider.ancak kötü bir alışkanlığı vardır.SÜREKLİ İÇKİ İÇMEK.BİRGÜN BARA GİDİPBARMENDEN ÜÇbira ister ve hepsini içer.üç beş defa böyle yapınca barmen merak edip sorar
niye hep 3tane bira içiyorunuz
temel cevap verir:
ben,dursun ve hamdi bizler üçkardeşiz hepimiz dünyanın farklı yerlerindeyiz.bara girdiğimizde birbirimizin yerine bira içeriz.diğer biraları oyüzden içiyorum.yine günlerden birgün temel bara gider ve iki bira ister barmen verir temel biraları içtikten sonra çıkarken barmen allah rahmet eylesin efendim kardeşinizin biri öldü herhalde deyince temel cevap verdi hayır ben içkiyi bıraktım da.

Bir gün bir baba oğlunu dua ederken duyar. "Allahım sen annemi, babamı, ablamı, ninemi ve beni koru" diye. Adam çocuğun dedesini unuttuğunu düşünür ama çocuğa bunu söylemez. Ertesi gün dedeyi araba ezer ve dede ölür. Bir kaç gün sonra baba yine duyar "Allahım sen annemi, babamı, ablamı ve beni koru" diye. Bu sefer nineyi unutur ve ertesi gün nine merdivenlerden düşer boynu kırılarak ölür. Bir kaç gün sonra çocuk yine dua eder "Alla hım sen annemi, ablamı ve beni koru" diye. Baba kendisinin unutulduğunu fark eder ve ertesi gün başına bir şey gelmemesi için her adımını çok dikkatli atar. Aksam eve gelince karısına sorar
- "Hanım bugün ben işteyken neler oldu?" diye.
- Karısı "Bizde bir şey olmadı ama postacı öldü!!!"
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 121
Lakap : administrator

http://hepsile.yetkinforum.com

- Similar topics